Krokus Private Equity Sp. z o.o.

tel: (+ 48 22) 398 49 69,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KROKUS - Private EquityZespół profesjonalistów Krokus działa na rynku private equity w Polsce od 20 lat.

Spółka została pierwotnie założona przez Chase Manhattan Bank i polski Bank Zachodni WBK w celu doradzania funduszom dokonywania inwestycji kapitałowych w Polsce, a następnie została wykupiona przez Partnerów.

Od 2007 roku Krokus doradza czwartemu funduszowi private equity Nova Polonia II, dedykowanemu małym i średnim spółkom. Dostarcza on kapitału szybko rozwijającym się przedsiębiorstwom, które potrzebują środków na sfinansowanie dalszego wzrostu oraz finansuje wykupy firm. Inwestorami funduszu są międzynarodowe, głównie europejskie, instytucje finansowe, w tym Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Partnerzy Krokus byli dotychczas odpowiedzialni za zarządzanie jednym funduszem i doradztwo dla trzech funduszy private equity:

  • NFI Magna Polonia,
  • Prospect Poland,
  • Nova Polonia,
  • Nova Polonia II.

 

Zasady inwestycji

Zasady inwestycjiNova Polonia II preferuje inwestycje związane z finansowaniem ekspansji przedsiębiorstw oraz wykupy firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Dowiedz się więcej

Doświadczenie

Doświadczenie Krokus PENasi partnerzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno z zakresu dokonywania inwestycji, jak i zwiększania wartości posiadanych spółek portfelowych.

Dowiedz się więcej