Krokus Private Equity Sp. z o.o.

tel: (+ 48 22) 398 49 69,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nova Polonia II preferuje inwestycje związane z finansowaniem ekspansji przedsiębiorstw oraz wykupy firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Zazwyczaj fundusz inwestuje od 3 do 15 milionów euro w jedną spółkę, obejmując pakiet większościowy lub znaczący pakiet mniejszościowy akcji/udziałów w spółce na okres od 3 do 6 lat. W niektórych przypadkach przeprowadzane są również inwestycje spoza preferowanego przedziału.

W procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych fundusz poszukuje spółek, które spełniają większość lub wszystkie z następujących kryteriów inwestycyjnych:

 

  • Silna i stabilna pozycja na rynku,

  • Dobry zespół zarządzający z wiarygodnymi planami rozwoju,

  • Aktualni lub perspektywiczni liderzy w sektorze o dużym potencjale wzrostu organicznego,

  • Podmioty konsolidujące swoją branżę lub podlegające konsolidacji,

  • Firmy o dobrych fundamentach, które mogą być nabyte po relatywnie atrakcyjnej cenie ze względu na przejściowe problemy finansowe.

Fundusz stara się podnosić wartość swoich inwestycji poprzez aktywną współpracę z zespołami zarządzającymi, działając jako katalizator do dalszego wzrostu.

 

Zasady inwestycji

Zasady inwestycjiNova Polonia II preferuje inwestycje związane z finansowaniem ekspansji przedsiębiorstw oraz wykupy firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Dowiedz się więcej

Doświadczenie

Doświadczenie Krokus PENasi partnerzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno z zakresu dokonywania inwestycji, jak i zwiększania wartości posiadanych spółek portfelowych.

Dowiedz się więcej